Millest alustada?

_tartu_trennid_kuulutus_A4_2016

Mõõgavõitluse trennid Eestis

Tallinn

EAML Tallinn
fb: http://www.facebook.com/groups/377862849037864

Valhalla
fb: http://www.facebook.com/valhalla.ee
tel: 5669 8052; e-mail: strayneko911@gmail.com

Soldknechte
fb: https://www.facebook.com/Soldknechte
tel: 5596 4727; e-mail: bellicosus@mail.ru

Tartu

EAML Tartu
fb: https://www.facebook.com/groups/108004092695355
tel: 5393 2623; e-mail: sodalased@gmail.com

Narva

Karu Klubi
fb: http://www.facebook.com/karu.klubi
tel: 5553 3774; e-mail: karu.klubi@gmail.com

Üldise lisainfo saamiseks ühine Facebooki grupiga Sõdalaste Koda.

Millest alustada?

Kui soovid alustada mõõgavõitlusega tegelemist, otsi endale kogenud treener ja uuri temalt, kuidas asi käib. Vajadusel pöördu abi saamiseks EAMLi poole (sodalased@gmail.com). Kui sinu kodu läheduses ei ole ühtki treeninggruppi, ära heida meelt. Otsi grupp, mis tegeleb mõne muu võitluskunstiga, ükskõik millisega, ühine sellega ja käi seal võimalikult tihedalt. Käi jooksmas ja jõusaalis, söö hästi ja tervislikult. Kord kuus või paari nädala tagant käi lähimas paigas, kus mõõgavõitlust õpetatakse ning küsi tehnilisi harjutusi, mida saad iseseisvalt kodus teha. Pane püsti mõõgapost (otsapidi maasse torgatud puupalk, mille maapealne osa on umbes inimese pikkune) ning harjuta selle peal lööke. Võimalusel otsi kodukohas omale treeningpartner ja harjuta õpitut temaga, asutage üheskoos kohalik mõõgavõitluse klubi ja liituge EAMLiga.

Bruce Lee

Bruce Lee: “If you spend too much time thinking about a thing, you’ll never get it done. Make at least one definite move daily toward your goal.

Ära lase ennast heidutada turniiri jaoks vajamineva varustuse suurest hulgast ja kallist hinnast – võrreldes jõu ning tehnika treenimisega on varustus on teisejärgulise tähtsusega. Kui mõtled esmalt hankida isikliku varustuse ja alles siis hakata trenni tegema, jääd igavesti kiibitsejaks. Võitlustehnikate meisterlikuks omandamiseks piisab lihtsa puumõõga olemasolust ning tahtest õppida ja treenida. Lisaks saab suuremat osa vajaminevast varustusest ise meisterdada. Seda tasub kindlasti teha nii kulude kokkuhoidmise mõttes, kui ka seepärast, et võõra poolt valmistatud varustus ei vasta kunagi nii hästi võitleja vajadustele kui see, mille ta on ise teinud. Suurem jagu ostetud varustusest tuleb nagunii endal ümber teha. Juhiseid varustuse valmistamiseks leiad altpoolt.

NB! Sportlik ajalooline mõõgavõitlus on raske ning ohtlik kontaktsport, millest iga selle alaga tegeleja peab endale aru andma. Tutvu hoolikalt kõigi võitlustehnikate, relvade ja kaitsevarustuse kohta käivate ohutusnõuetega (küsi treenerilt, loe turniiride reegleid). Samal ajal pea meeles, et sinu treeningpartner ei pruugi olla sama arukas ja ettevaatlik kui sina. Käsitle oma relva (isegi kui see on vaid puumõõk) alati kui ohtlikku tapariista – ära käi sellega kunagi tänaval (kanna seda kotis), ära vehi sellega kõrvaliste inimeste läheduses ning ära kunagi võta seda kätte kui oled alkoholi- või narkojoobes.

Juhiseid varustuse meisterdamiseks

Veel viiteid, mis varustuse valmistamisel abiks võivad olla: