Võitlejale – trennid

Jooksva info saamiseks ühine Facebooki grupiga
Sõdalaste Koda.

Mõõgavõitluse trennid Eestis

Tallinn

HEMA Tallinn
fb: https://www.facebook.com/Revalfencing
tel: 5560 0464; e-mail: ivan.prihhodko@gmail.com

Valhalla
fb: http://www.facebook.com/valhalla.ee
tel: 5669 8052; e-mail: strayneko911@gmail.com

Soldknechte
fb: https://www.facebook.com/Soldknechte
tel: 5596 4727; e-mail: bellicosus@mail.ru

Tartu

_tartu_trennid_kuulutus_A4_2016

Tartu Sõdalaste Koda
fb: https://www.facebook.com/groups/108695079169553
tel: 5393 2623; e-mail: sodalased@gmail.com

Narva

Karu Klubi
fb: http://www.facebook.com/karu.klubi
tel: 5553 3774; e-mail: karu.klubi@gmail.com

Millest alustada?

Kui soovid alustada ajalooliste võitluskunstide õppimist, otsi võimalusel üles kohalik klubi ja uuri sealt, kuidas asi käib. Vajadusel pöördu abi saamiseks Sõdalaste Koja poole (sodalased@gmail.com). Kui sinu kodu läheduses ei ole ühtki treeninggruppi, ära heida meelt. Otsi mõni grupp, mis tegeleb mõne muu võitluskunstiga, ühine sellega ja käi seal võimalikult tihedalt. Kõige algsemad põhimõtted on kõikidel võitluskunstidel samad. Käi jooksmas ja jõusaalis, söö hästi ja tervislikult. Kord kuus või paari nädala tagant käi lähimas paigas, kus mõõgavõitlust õpetatakse ning küsi tehnilisi harjutusi, mida saad iseseisvalt kodus teha. Tee omale puust treeningmõõk. Pane võimalusel püsti mõõgapost (otsapidi maasse torgatud palk, mille maapalne osa on umbes inimese pikkune) ning harjuta lööke selle peal. Püüa leida kodukohast omale treenigpartner ja harjuta õpitut temaga. Asutage üheskoos kohalik mõõgavõitluse klubi ja liituge Sõdalaste Kojaga.

Bruce Lee

Bruce Lee: “If you spend too much time thinking about a thing, you’ll never get it done. Make at least one definite move daily toward your goal.

Kõige tähtsam – tee esimene samm juba täna! Ära lase ennast heidutada turniiri jaoks vajamineva varustuse suurest hulgast ja kallist hinnast – varustus on teisejärgulise tähtsusega, võrreldes jõu ning tehnika treenimisega. Kui mõtled esmalt hankida isikliku varustuse ja alles siis hakata trenni tegema, jääd igavesti kiibitsejaks. Võitlustehnikate omandamiseks piisab lihtsa puumõõga olemasolust ning tahtest õppida ja treenida. Lisaks saab suuremat osa vajaminevast varustusest ise meisterdada. Seda tasub kindlasti teha nii kulude kokkuhoidmise mõttes, kui ka seepärast, et võõra poolt valmistatud varustus ei vasta kunagi nii hästi võitleja vajadustele kui see, mille ta on ise teinud. Suurem jagu ostetud varustusest tuleb nagunii endal ümber teha. Juhiseid varustuse valmistamiseks leiad altpoolt.

NB! Sportlik ajalooline mõõgavõitlus on raske ning ohtlik kontaktsport, millest iga selle alaga tegeleja peab endale aru andma. Tutvu hoolikalt kõigi võitlustehnikate, relvade ja kaitsevarustuse kohta käivate ohutusnõuetega (küsi treenerilt, loe turniiride reegleid). Samal ajal pea meeles, et sinu treeningpartner ei pruugi olla sama arukas ja ettevaatlik kui sina. Käsitle oma relva (isegi kui see on vaid puumõõk) alati kui ohtlikku tapariista – ära käi sellega kunagi tänaval (kanna seda kotis), ära vehi sellega kõrvaliste inimeste läheduses ning ära kunagi võta seda kätte kui oled alkoholi- või narkojoobes.

Juhiseid varustuse meisterdamiseks