Team ESTONIA 1 – 2015

EAML_2015_Team_Estonia_HIGHEesti keskaegse võitluse rahvusmeeskond osaleb maailmameistrivõistlustel Poolas ja Tšehhis

2015. aastal osaleb Eesti keskaegse võitluse rahvusmeeskond ESTONIA 1 kahel rahvusvahelisel ajaloo taaskehastamise festivalil, milledest mõlemad kandideerivad keskaegse võitluse ametlike maailmameistrivõistluste tiitlile. Rahvusvahelise Keskaegse Võitluse Föderatsiooni (International Medieval Combat Federation) maailmameistrivõistlused toimuvad 30. aprillist kuni 3. maini Malborki linnuses Poolas ning nende puhul on tegemist pigem Lääne-Euroopa ja Ameerika liigaga. 7.-10. maini toimub aga Prahas Petrini lossimäel Rahvaste Lahing, mida korraldab Ajaloolise Keskaegse Võitluse Rahvusvaheline Assotsatsioon (Historical Medieval Battle International Association), kes esindab peamiselt Ukraine ja Venemaa võitluskoolkondi. Paljud keskaegse võitluse harrastajad sõidavad ühelt võistluselt otse teisele, sama teeb ka Eesti rahvusmeeskond.

 ESTONIA 1

2015. aasta Eesti keskaegse võitluse esindusmeeskond ESTONIA 1 on formeeritud kolme klubi võitlejatest, kes pärinevad kolmest erinevast Eesti linnast – Tallinnast (klubi Soldknechte), Tartust (klubi Turm) ja Narvast (Karu Klubi). Nende kolme klubi koondmeeskond nimega Sõdalaste Koda võitis Eesti Meistrivõistlustel Keskasegses Võitluses 2015. aasta 28. märtsil Viljandis parima Eestist pärineva meeskonna tiitli ning sai seeläbi õiguse esineda meeskonnana ESTONIA 1. Meeskonna kapteniks valisid võitlejad Ivan Gremovi (Karu Klubi, Narva). Lisaks põhimeeskonnale ESTONIA 1 esindab Eestit ka veel teine meeskond Estonia 2, mille moodustavad Tallinnas tegutseva klubi Nordburg võitlejad, kes jäid Eesti meistrivõistlustel Sõdalaste Koja meeskonnale alla.

Võistlusalad

Malborki võistlustel osaleb Eesti meeskond kategooriates buhurt 5vs5 (Estonia 1), duell kilbi ja mõõgaga (Jaan Murumets) ning duell pikkmõõgaga (Henri Paves).

Prahas osaletakse kategooriates buhurt 5vs5 (Estonia 1, Estonia 2) ning duell 1vs1 (German Lebedev, Henri Paves). Rahvaste Lahingu kategooria duell 1vs1 kujutab endast kolmevõistlust, kus esimene raund võitlusest võideldakse pikkmõõgaga, teine mõõga ja pihukilbiga ning kolmas kilbi ja mõõgaga.

Täpsemat infot meeskonna ja selle liikmete kohta saab meeskonna ametlikust esitlusest (pdf).

Eelnevad aastad

Rahvaste Lahingul on Eesti võitlejad käinud alates 2012. aastast. 2012-2013 osaleti Baltimaade ühendmeeskonna koosseisus, alates aastast 2014 on Eestil oma rahvusmeeskond. IMCFi maailmameistrivõistlustel osaleb Eesti meeskond 2015. aastal esmakordselt. 2014. aastal Horvaatias Trogiri toimunud Rahvaste Lahingul läks Eesti meeskonnal hästi – nii 5vs5 kui ka 1vs1 kategoorias saadi esialgsetest alagruppidest edasi. Grupivõitluste kategoorias 5vs5 saavutas Eesti meeskond kuueliikmelises alagrupis paremuselt teise tulemuse, võites meeskondi Serbia 1, Tsehhi 3, Šveits 1 ning Suurbritannia 2. Kaotati vaid meeskonnale Prantsusmaa 1. Järgmises voorus kaotati meeskonnale Ukraina 2.

Lisainfo eelnevate aastate kohta SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga