Palun uuendage oma järjehoidjaid!

Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Liidu uus koduleht asub aadressil http://turm.ee/sodalased/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Liit

MTÜ Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Liit (EAML) on 2011. aastal asutatud ajaloolise mõõgavõitlusega tegelev spordiklubi. EAMLi asutajad on korraldanud sportliku ajaloolise mõõgavõitluse turniire Eestis alates aastast 2006.

Ajalooline mõõgavõitlus

Ajalooline mõõgavõitluskunst (historical swordsmanship) kuulub traditsiooniliste lääne võitluskunstide hulka. Kasutatakse ka termineid "ajalooline Euroopa mõõgavõitlus" (historical European swordsmanship) ja "ajalooline vehklemine" (historical fencing). Ajaloolise mõõgavõitluse hulka ei loeta kaasaegset sportvehklemist.

Ajaloolise mõõgavõitluse kõrgajaks jääb hiliskeskaeg, tänapäeval on see kogunud palju populaarsust seoses ajaloo taaskehastamise- ja eksperimentaalarheoloogiaga.

Ajaloolise mõõgavõitluse sportlikust vormist on reegelduse abil eemaldatud liiga ohtlikud võtted ning võitlus on reaalne ning võistluslik. Mõõgad on nüristatud ning võitlejad kannavad ajaloolist kaitsevarustust. Reeglid erinevad erinevates kultuuriruumides, nii lubatud löögipiirkonna, kui kontaktsusastme poolest. Eestis harrastatav sportlik ajalooline mõõgavõitlus järgib pigem ida-euroopa traditsioone ja on täiskontaktne. Sarnaselt poksiga võisteldakse löögitabamuste peale ja võitlus lõpetatakse kas raundiaja täitumisel või teatud punktisumma kogumisel ühe võistleja poolt.